Stomatologia zachowawcza bezbolesne leczenie próchnicy

Stomatologia zachowawcza zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem jednej z najbardziej powszechnej choroby zębów - próchnicy.

Na próchnicę najczęściej wskazują następujące objawy u pacjenta: często widoczne plamy na zębach (najczęściej w ciemnych kolorach), ubytki twardych części zębów, które mogą prowadzić do podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba - miazgi, co z kolei prowadzi do częstych dolegliwości bólowych. W skrajnych przypadkach próchnica może spowodować silny ból podczas żucia, a niekiedy do całościowego obumarcia zęba. Jest to bardzo nieprzyjemne dla pacjenta i może nieść ze sobą zagrożenie zdrowia – poprzez ognisko infekcji w zębie.

Nie trzeba wspominać, iż nieleczona próchnica powoduje zmniejszenie atrakcyjności uśmiechu pacjenta. W niektórych przypadkach pacjent musi liczyć się z koniecznością usunięcia zaniedbanego zęba przez stomatologa. W dobie rozwoju implantologii nie jest to problem estetyczny, ale nawet najlepszy implant nie zastąpi prawdziwego, naturalnego, zdrowego zęba.

W naszej Klinice Stomatologicznej proponujemy Państwu wysokiej klasy wypełnienia przygotowywane przez najwyższej klasy specjalistów. Obecnie wprowadzamy do naszych usług wypełnienia estetyczne, które idealnie imitują naturalne, zdrowe zęby.

Centrum stomatologiczne Emdentic
zapewnia opiekę stomatologiczną w zakresie

Zobacz całą naszą ofertę

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej