Implantologia Utrata zęba to teraz nie problem

Utrata jednego lub wielu zębów jest dla pacjenta dużym problemem.

Większość osób zgłasza się do leczenia protetycznego z powodu niezadowolenia ze swojego wyglądu. Szczególnie w przypadku braku zębów przednich. Oprócz pogorszenia estetyki, z powodu utraty zębów, może dochodzić również do wielu innych niekorzystnych zmian, których pacjent często nie jest świadomy:

  • pozostałe zęby mogą przechylać się, obracać i przesuwać, wykorzystując powstałą lukę, pogarsza to estetykę i funkcję uzębienia,

  • zęby w przeciwnym łuku, pozbawione podparcia, zaczynają wysuwać się w stronę pustej przestrzeni, co po pewnym czasie skutkuje wzajemnym blokowaniem się pozostałych zębów górnych i dolnych oraz zaburza pracę stawów skroniowo-żuchwowych,

  • w miejscu po utraconym zębie dochodzi do intensywnego zaniku kości, co najczęściej powoduje zwężenie się wyrostka zębodołowego o około 30% w ciągu 2 lat.

Korzystając z osiągnięć tradycyjnej protetyki pomożemy Państwu rozwiązać większość problemów związanych z brakiem uzębienia poprzez wykonanie koron, mostów czy różnego rodzaju protez. Rozwiązania te niosą jednak ze sobą pewne niedogodności: w przypadku koron i mostów konieczne jest szlifowanie zębów własnych pacjenta. Protezy zaś posiadają widoczne klamry i części pokrywające dziąsło, co dla wielu osób jest bardzo niewygodne, gdyż pogarsza estetykę, zaburza mowę oraz odczuwanie smaku i temperatury pokarmów.

Centrum stomatologiczne Emdentic
zapewnia opiekę stomatologiczną w zakresie

Zobacz całą naszą ofertę

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej