Profilaktyka stomatologiczna Pierwszy krok w leczeniu próchnicy i paradontozy

Profilaktyka stomatologiczna to pierwszy krok w leczeniu próchnicy i paradontozy. Jej zadaniem jest przede wszystkim walka z płytką nazębną.

Systematycznie przeprowadzane profesjonalne zabiegi profilaktyczne i stosowanie się do wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji jamy ustnej, gwarantują zdrowe zęby i dziąsła. Dzięki czemu pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem, oszczędza cenny czas i pieniądze.

W naszej klinice dentystycznej oferujemy pacjentom pełen zakres profesjonalnych zabiegów stomatologicznych z zastosowaniem sprawdzonych metod. Na początku przeprowadzamy instruktaż higieny jamy ustnej. Dobieramy odpowiednią szczoteczkę, pastę oraz inne przybory. Wybieramy właściwą metodę szczotkowania i prezentujemy ją na modelu. U pacjentów u których istnieje taka potrzeba wykonujemy profesjonalne oczyszczenie zębów oraz usuwanie kamienia.

W zależności od rodzaju złogów na zębach stosowane są różne metody:

  • Czyszczenie zębów polegające na połączeniu skalingu i piaskowania Skaling czyli usuwanie kamienia nazębnego przy użyciu urządzeń ultradźwiękowych wraz z polerowaniem.

  • Piaskowanie czyli usuwanie osadu po kawie, herbacie, papierosach z zastosowaniem piaskarek – urządzeń, które pod ciśnieniem oczyszczają zęby mieszaniną piasku z wodą. Czyszczenie mechaniczne z użyciem specjalnych past, szczoteczek i gumek usuwa nagromadzoną płytkę nazębną.

Po profesjonalnym oczyszczeniu zębów następnym, zalecanym krokiem jest fluoryzacja, czyli lakierowanie zębów. Może to być lakierowanie zębów fluorem czy też stosowanie specjalnego żelu na łyżkach. W zależności od stwierdzonej przez stomatologa podatności pacjenta na próchnicę, zabieg ten przeprowadza się 2 do 4 razy w ciągu roku, a redukcja próchnicy wynosi 20-70%. Ponadto fluor znosi nadwrażliwość, wzmacnia szkliwo i zmniejsza odkładanie się płytki.

Centrum stomatologiczne Emdentic
zapewnia opiekę stomatologiczną w zakresie

Zobacz całą naszą ofertę

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej