Profilaktyka / Nasze usługi / Centrum Stomatologiczne EMDENTIC - dbamy o Twój uśmiech :: dentysta, stomatolog, białołeka, logopeda

nfz

Nasze usługi
Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna to pierwszy krok w leczeniu próchnicy i paradontozy. Jej zadaniem jest przede wszystkim walka z płytką nazębną. Systematycznie przeprowadzane profesjonalne zabiegi profilaktyczne i stosowanie się do wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji jamy ustnej, gwarantują zdrowe zęby i dziąsła. Dzięki czemu pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem, oszczędza cenny czas i pieniądze.

uśmiech, dentysta

W naszej klinice dentystycznej oferujemy pacjentom pełen zakres profesjonalnych zabiegów stomatologicznych z zastosowaniem sprawdzonych metod. Na początku przeprowadzamy instruktaż higieny jamy ustnej. Dobieramy odpowiednią szczoteczkę, pastę oraz inne przybory. Wybieramy właściwą metodę szczotkowania i prezentujemy ją na modelu. U pacjentów u których istnieje taka potrzeba wykonujemy profesjonalne oczyszczenie zębów oraz usuwanie kamienia.

W zależności od rodzaju złogów na zębach stosowane są różne metody:

  • Czyszczenie zębów polegające na połączeniu skalingu i piaskowania Skaling czyli usuwanie kamienia nazębnego przy użyciu urządzeń ultradźwiękowych wraz z polerowaniem.

  • Piaskowanie czyli usuwanie osadu po kawie, herbacie, papierosach z zastosowaniem piaskarek – urządzeń, które pod ciśnieniem oczyszczają zęby mieszaniną piasku z wodą. Czyszczenie mechaniczne z użyciem specjalnych past, szczoteczek i gumek usuwa nagromadzoną płytkę nazębną.

Po profesjonalnym oczyszczeniu zębów następnym, zalecanym krokiem jest fluoryzacja, czyli lakierowanie zębów. Może to być lakierowanie zębów fluorem czy też stosowanie specjalnego żelu na łyżkach. W zależności od stwierdzonej przez stomatologa podatności pacjenta na próchnicę, zabieg ten przeprowadza się 2 do 4 razy w ciągu roku, a redukcja próchnicy wynosi 20-70%. Ponadto fluor znosi nadwrażliwość, wzmacnia szkliwo i zmniejsza odkładanie się płytki.

Nasze usługi

Kontakt

ul. Magiczna 20 lok. nr 1
03-289 Warszawa (Białołęka)
tel.: 22 40 40 842
e-mail: recepcja@emdentic.pl

Godziny otwarcia:
Pn - Pt: 9:00 do 21:00
Sobota: 9:00 do 15:00

więcej

Cennik

Zapewniamy konkurencyjne ceny, oferując jednocześnie najwyższą jakość usług dentystycznych i materiałów użytych podczas leczenia.
Z nami naprawdę warto zadbać o swoje zęby.

więcej

Personel

Nasi dentyści to najlepsi specjaliści, którzy dzięki swojemu doświadczeniu zapewnią leczenie na najwyższym poziomie. Dla nich uśmiech i zadowolenie pacjenta są najważniejsze.

więcej

Kontakt

ul. Magiczna 20 lok. nr 1
03-289 Warszawa (Białołęka)
tel.: 22 40 40 842
e-mail: recepcja@emdentic.pl

Godziny otwarcia:
Pn - Pt: 9:00 do 21:00
Sobota: 9:00 do 15:00

więcej

copyright © 2014 www.emdentic.pl

ul. Magiczna 20 lok. nr 1, 03-289 Warszawa
tel. 22 40 40 842

projekt i wykonanie: www.zaginionestudio.pl