Periodontologia / Nasze usługi / Centrum Stomatologiczne EMDENTIC - dbamy o Twój uśmiech :: dentysta, stomatolog, białołeka, logopeda

nfz

Nasze usługi
Periodontologia

Periodontologia zajmuję się chorobami przyzębia. Przyzębie zaś tworzą dziąsła, ozębna, cement korzeniowy i kości wyrostka zębodołowego. Tkanki przyzębia mocują zęby do kości. Przyzębie odgrywa kluczową rolę w procesie żucia oraz fonacji, czyli tworzenia dźwięku. Zaburzenia chorobowe w obrębie przyzębia mają też istotny wpływ na wygląd estetyczny pacjenta.

periodontologia - zabieg dentystyczny w Centrum Emdentic w Białołęce

Przede wszystkim nieleczone stany zapalne mogą doprowadzić do utraty zębów przez pacjenta, a także do poważnych chorób ogólnoustrojowych, takich jak cukrzyca czy choroby układu sercowo-naczyniowego.

Wszystko zaczyna się zwykle od niekontrolowanego nagromadzenia płytki nazębnej, w której znajdują się bakterie inicjujące proces niszczenia tkanek przyzębia. Najczęstsze schorzenia periodontyczne to zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia.

Powodem rozwoju chorób przyzębia może być osłabiony stan zdrowia pacjenta (zaburzenia systemu immunologicznego czy hormonalnego, cukrzyca, stosowanie leków przeciwpadaczkowych i przeciwzakrzepowych, niedobory wynikające z nieprawidłowej diety). Przyczyną choroby może być też źle prowadzone leczenie dentystyczne, nieprawidłowo wykonane uzupełnienia protetyczne, a także nawyk zgrzytania zębami. Zgubne dla przyzębia są też nałogi, takie jak palenie tytoniu czy nadmierne spożycie alkoholu. Na powierzchni źle czyszczonych zębów gromadzą się i zalegają płytka nazębna oraz kamień. Bakterie, które narastają w płytce nazębnej wywołują stany chorobowe i inicjują proces degeneracji tkanek przyzębia.

Pacjenci często zwracają się do dentysty dopiero wtedy, gdy choroba jest już zaawansowana i istnieje poważne zagrożenie utraty jednego lub więcej zębów. Często bagatelizują takie symptomy jak zaczerwienione, przekrwione i opuchnięte dziąsła. Zapalenie dziąseł zasadniczo nie wywołuje dolegliwości bólowych u pacjenta, stąd zwykle nie domyśla się on, że powinien pójść do dentysty. Krwawiące dziąsła są niekiedy mylnie postrzegane jako zjawisko normalne, zamiast jako stan chorobowy. Tymczasem jest to często zwiastun zapalenia i sygnał, że powinniśmy niezwłocznie skonsultować się z naszym lekarzem prowadzącym.

Nasze usługi

Kontakt

ul. Magiczna 20 lok. nr 1
03-289 Warszawa (Białołęka)
tel.: 22 40 40 842
e-mail: recepcja@emdentic.pl

Godziny otwarcia:
Pn - Pt: 9:00 do 21:00
Sobota: 9:00 do 15:00

więcej

Cennik

Zapewniamy konkurencyjne ceny, oferując jednocześnie najwyższą jakość usług dentystycznych i materiałów użytych podczas leczenia.
Z nami naprawdę warto zadbać o swoje zęby.

więcej

Personel

Nasi dentyści to najlepsi specjaliści, którzy dzięki swojemu doświadczeniu zapewnią leczenie na najwyższym poziomie. Dla nich uśmiech i zadowolenie pacjenta są najważniejsze.

więcej

Kontakt

ul. Magiczna 20 lok. nr 1
03-289 Warszawa (Białołęka)
tel.: 22 40 40 842
e-mail: recepcja@emdentic.pl

Godziny otwarcia:
Pn - Pt: 9:00 do 21:00
Sobota: 9:00 do 15:00

więcej

copyright © 2014 www.emdentic.pl

ul. Magiczna 20 lok. nr 1, 03-289 Warszawa
tel. 22 40 40 842

projekt i wykonanie: www.zaginionestudio.pl